Kapavietės priežiūra: dažniausiai daromos klaidos

Nors kapaviečių priežiūros paslaugos Lietuvoje nėra ypač populiarios, tačiau žingsnis po žingsnio vis daugiau žmonių supranta, kad neverta gaišti savo laiko bandant prižiūrėti kapavietes, kai yra žmonės, kurie gali viską atlikti už juos. Ypač šiuo metu, kai emigracijos tempai yra tokie intensyvūs ir dažnai kapavietės priežiūros darbų palikimas atsakingiems asmenims yra vienintelė galimybė palaikyti tvarką.

Specialistų suteikiamos kapaviečių priežiūros paslaugos apima visus darbus nuo idėjos, restauracijos iki priežiūros. Jeigu, visgi, nusprendėte kapavietę prižiūrėti pats – pateikiame dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro žmonės.

Skalda

Planuojant kapavietės skaldą reikia ją derinti prie kapavietės apvadų, kadangi labai dažnai neįvertinama, kokios spalvos dera, kad galutinis rezultatas tiktų. Daugelis žmonių galvoja, kad prie tamsios spalvos apvadų tiks bet koks spalvos skalda. Taip nėra, juk ir atspalvių gali būti labai daug ir kol vieni puikiai dera tarpusavyje, tuo tarpu kiti nedera visai.

Augalai

Kita klaida – augalų derinimas. Žinoma, norint gauti geriausią rezultatų – būtina kreiptis į apželdintojus, kadangi jų patirtis gali padėti rasti norimą sprendimą. Juolab, reikia nepamišti, kad augalai turi derėti ne tik savo išvaizda, tačiau ir charakteristikomis, kad jie puikiai vienas greta kito augtų, neužstotų saulės šviesos, kad tinkamai keistųsi jų sezoniškumas.

Kapavietės dizainas

Kapo dizaino kūrimas – vienas svarbiausių darbų ir jį geriausia palikti specialistams. Vizualizacijų kūrimas gali padėti įvertinti, kokį rezultatą pavyks pasiekti ir tuo pačiu apgalvoti, kiek laiko ir kaip dažnai reikės skirti norint išlaikyti kokybę. Daugeliui žmonių atrodo, kad kapaviečių dizaino kūrimas yra labai paprastas, kadangi užtenka pasodinti kelias gėlės, dažniausiai pasirenkamos našlaitės, ir užberti akmenųkų, kurie garantuos, kad neteks dėti daug pastangų priežiūrai. Deja, toks rezultatas dažniausiai būna ne tik nelabai skoningas, tačiau ir trumpalaikis, kadangi norint išlaikyti tvarkingus kapus – reikia jiems skirti nemažai laiko. Štai specialistai projektuodami kapavietes dažniausiai įvertina ir tai, kad žmogus turėtų kuo mažiau idėti pastangų, tačiau pati kapavietės išvaizda atrodytų puikiai. Alternatyva – granito plokštės. Atrodo skoningai ir svarbiausia – tvarkingai.

Perskyrėjai

Perskyrėjai dažniausiai pasirenkama tuomet, kai norisi sukurti kuo išskirtinesnės išvaizdos kapavietę. Geras pasirinkimas, tačiau nepamirškite, kad dažniausiai tokioms kapavietėms reikia skirti ir daugiau laiko. Renkantis perskyrėjus reikia įvertinti spalvinę gama, taip pat, kad jie nebūtų per stori, tarsi neapkrautų kapų. Galiausiai, daugelis jų būna vingiuoti, tad žiūrėkite, kad kapavietė nebūtų per daug apkrauta.

Šiukšlės

Galiausiai, paskutinis patarimas arba kitaip klaida, kuri gali pasirodyti labai elementari – šiukšlių palikimas po švenčių. Dažniausiai per tėvelių dienas arba lapkričio 1 kapus lanko labai daug žmonių, tačiau pasibaigus šventėms niekas neskuba pašalinti šiukšlių nuo kapaviečių. Atrodo labai liūdnai. Jeigu žinote, kad neturėsite laiko – visada galima pasamdyti žmogų, kuris viską padarys už Jus.

Tinkama kapavietės priežiūra – mūsų duoklė išėjusiems asmenims. Kiekvieno iš mūsų pareiga sutvarkyti kapus taip, kad jie visada atrodytų tvarkingai. Jeigu nuolatinė priežiūra Jums nelabai priimtina – granito puokštės yra paprasčiausias sprendimas.

Jei susidėmėjote granito plokštėmis ar kapaviečių dekoravimu, susisiekite su mumis ir mes padėsime įgyvendinti Jūsų idėją.

By |2018-08-09T13:47:51+00:00rugpjūčio 9th, 2018|Kapaviečių priežiūra|