Kaip paruošti kapavietę pavasariui, pasibaigus žiemai?

Kaip paruošti kapavietę pavasariui, pasibaigus žiemai?

 

Daugelis žiemos laikotarpiu kapavietėms skiria ypač mažai dėmesio, tad visiškai natūralu, kad atšilus orams ir pradėjus tirpti sniegui – laikas joms skirti daugiau dėmesio. Kol vieni tik aprenka šiukšles ir nuvalo bortelius – kiti kapavietėms skiria daugiau dėmesio, kadangi siekia išlaikyti skoningumą bei tvarką.

Jūsų dėmesiui – nurodysime kelis esminius darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas besirūpinantis savo artimųjų amžinojo poilsio vieta. Kokybiškas sutvarkymas nebūtinai reikalauja daug laiko. Svarbiausia žinoti ką reikia daryti ir kaip.

Dekoratyvinės skaldos pokyčiai

Nors šiuo metu  parduodame ypač kokybišką dekoratyvinę skaldą, kuri tarnauja ne vienerius metus, visgi, ilgainiui nuo lietaus, sniego, įvairių apnašų jos spalva blunka, tad siekiant išlaikyti estetišką vaizdą reikia ją pakeisti nauja. Tamsesnių atspalvių skalda blunka greičiau, tiesiog, labiau matyti, tačiau būtent tamsesni atspalviai dažniausiai naudojami kapavietėms dengti. Štai pilka skalda ilgus metus beveik nekeičia savo išvaizdos. Tiesa, ilgai jos netvarkius paviršius gali pasidengti dulkėmis, tad būtina perplauti.

Iš po žiemos, kai pučia didelis vėjas, tirpsta ledas ir sniegas dažnai kapaviečių paviršiuje atsiranda skaldos tarpai. Iš kur jie atsiranda? Išeina su žmogaus batais, gėlėmis, krūmais… Vėjo, lietaus, sniego pagalba skaldos kiekis metų eigoje mažėja ir tai visiškai natūralu. Šiuo atveju niekaip nepavyks jos sulaikyti. Tiesiog atsiradusius tarpus užpilkite naujai įsigyta dekoratyvine skalda, kad paviršius vėl būtų lygus ir tvarkingas.

Kaip jau minėjome – iš po žiemos skalda gali būti „apsinešusi“ paviršiumi, tad siūlome ją perplauti su vandens šlanga arba lietučio antgalį turinčiu laistytuvu.

Kapavietės brokų tvarkymas

Žiemos metu vyrauja drėgmė, tad visiškai natūralu, kad iš po jos tenka tvarkyti atsiklijavusias tvoreles, kampus, plokštes, paminklus ir panašiai. Žinoma, įsigijus kokybiškas kapavietės priemones tokios smulkmenos atsiranda ne iš po kiekvienos žiemos, tačiau kas kelerius metus mini deformacijas sutvarkyti teks.

Tiesa, jos reikalauja profesionalumo, kadangi sutvarkyti tam tikrų specializuotų medžiagų paviršius reikia ne tik turint tam tikras žinias, tačiau taip pat ir priemones. Ne veltui kapavietės brokų tvarkymas dažniausiai paliekamas profesionalams, kurie puikiai išmano visas smulkmenas ir garantuoja, kad problemos bus išspręstos greitai.

Brokų tvarkymas, žinoma, susijęs ne tik su estetika (nors tai pagrindinė korekcijų priežastis). Tuo pačiu sutvarkydami minimalias problemas užsitikrinsite, kad tvorelės, paminklai, plokštės ir kiti kapavietės elementai tarnaus Jums kuo ilgiau.

Granito atnaujinimo darbai

Nors dažniausiai granitas siejamas su paminklo plokšte, tačiau iš jo dažniau daromas kapavietės apdengimas. Šis variantas pasirenkamas dėl estetikos ir todėl, kad žmonės vis mažiau laiko turi kapavietės tvarkymui. Tokiu atveju ieško būdų, kuris suteiktų ilgaamžę estetiką, kuri nereikalauja beveik jokios priežiūros.

Išties, granitas – kietas akmuo, kuris yra atsparus neigiamiems aplinkos dirgikliams. Visgi, kartais iš po tamsios ir gilios žiemos net ir granitui reikia padėti „atsigauti“. Tokiu atveju dažniausiai naudojama poliravimo technika, kurios metu panaikinami įbrėžimai bei kitos atsiradusios deformacijos. Šlifuojami paminklai norint pakeisti užrašus, plokštės, bortai… Vėlgi, darbai paliekami profesionalams, kadangi be tinkamos įrangos bei žinių – kas ir kaip, jų paprasčiausiai tinkamai atlikti nepavyks. Taip pat šlifuojami ne tik granito, bet ir betono-skaldos  „teraciniai“ gaminiai, kurie po šlifavimo atrodo lyg būtų nauji

Senos kapavietės tvarkymas

Suprantama, kad sutvarkyti kapavietę iš po žiemos vargų neužima daug laiko, dažniausiai susitarus su specialistu pavyks ypač greitai nesklandumus išspręsti, kur kas daugiau laiko tenka skirti labai senų kapaviečių priežiūrai. Daugeliu atveju net griaunami esami atributai ir nuo pat pradžių viskas statoma iš naujo. Tokiu atveju siūlome rinktis granitinius paminklus ir geriausia – plokštes, kurios pilnai padengia kapavietę, tad neturintiems laiko nereikės jos skirti.

Norėdami kardinaliai pakeisti kapavietę – vertinkite ne tik estetiką, tačiau ir funkcionalumą, žinoma, savo galimybes – kaip dažnai kapus galėsite lankyti. Įsirengus kuo mažiau laiko reikalaujančius kapus pavyks išlaikyti jų estetiką ir iš po žiemos džiaugtis puikiai išsilaikiusia artimo žmogaus poilsio vieta.

Priklausomai nuo to kaip prižiūrėsite visus metus – iš po žiemos teks kapavietės tvarkymui skirti daugiau arba mažiau lako. Neturintieji jo  visada gali kreiptis į specialistus, kurie pasirūpins viskuo A iki Ž.

 

 

By |2019-02-13T08:44:11+00:00vasario 7th, 2019|Kapaviečių priežiūra, Naujienos|