Granitas – ne tik kapavietėse, tačiau ir interjere?

Granitas yra natūralus akmuo, kuris tiek interjere, tiek eksterjere yra naudojamas jau gana seniai. Suprantama, kad plačios panaudojimo galimybės, tvirtumas ir estetika lemia šio akmens pasirinkimą. Vertinant granito funkcionalumą – bene labiausiai mėgstamas ilgaamžiškumas. Ne veltui šis akmuo naudojamas eksterjere bei kapavietėms dekoruoti, paminklams kurti. Net ir nuolatinės blogos oro sąlygos jo nepažeidžia, tad tai puikus pasirinkimas ieškantiems ilgaamžiškumo.

Granito savybės:

  1. Apdirbimo galimybės labai plačios, tad pats akmuo gali būti panaudojamas ne tik gaminant paminklus, tačiau ir namų dekoro elementus: stalviršius, palanges ir panašiai. Skirtingos apdirbimo galimybės lemia ir skirtingą rezultatą.
  2. Kietumas – viena ryškiausių jo savybių. Granito kietumo koeficientas – 7, kai tuo tarpu deimanto, kuris vadinamas pačiu kiečiausi akmeniu – 10.
  3. Atsparumas karščiui – patraukli savybė, kadangi akmuo gali būti montuojamas net ir labai saulėtose vietovėse. Dar daugiau – ant jo galima dėti verdančias keptuves bei puodus – akmeniui nieko nenutiks, jo estetika nebus pažeista.
  4. Dar vienas privalumas – atsparumas įbrėžimams. Galbūt todėl šis akmuo labai dažnai naudojamas eksterjere. Jis puikiai atrodo lauko erdvėje ir jam nebaisios jokios blogos oro sąlygos.
  5. Žinoma, estetika. Pats granitas –  įvairus, tad kiekvienam galima pasiūlyti geriausiai poreikius tenkinantį akmenį. Nuo tamsesnio, kuris dažniausiai naudojamas moderniame interjere iki šviesesnio, kuris labai skoningai atrodo klasikinio stiliaus namuose.
  6. Kokybiškai apdirbtas granitas gali blizgėti, tad namuose tokio tipo dekoro elementai atrodys dar stilingiau bei gražiau.
  7. Galiausiai, granitas yra termiškai atsparus pokyčiams, tad nesvarbu, ar lauke yra +30, ar -30 – jis nekeis savo išvaizdos, išliks stabilus, atrodys puikiai.

Granitiniai laiptai

Granitas puikiai tinka tiek moderniuose, tiek klasikinio stiliaus namuose, tad svarbiausia sukti galvą ne apie tai – kaip akmenį įkomponuoti interjere, tačiau kokios spalvos akmuo tinka labiausiai. Nors atrodo, kad akmuo per daug stabilus, kad iš jo būdų galima išgauti įvairias formas bei savybes, visgi, granitas yra labai lankstus, tad ir menininkai aktyviai siūlo vis kitokius namų dekoro sprendimus. Ypač dažnai pasirenkami iš granito pagaminti laiptai. Galima sakyti, kad akmeniniai laiptai sėkmingai tarnaus ne vienai kartai ir funkcionavimo eigoje visiškai nepakeis savo išvaizdos. Kadangi jų valymas labai paprastas – puikiai atrodys ne tik tamsūs, tačiau ir šviesūs laiptai.

Granitiniai stalviršiai

Dar viena galimybė – stalviršiai. Anksčiau granitiniai stalviršiai buvo laikomi prabangos simboliu, tad juos dažniausiai pasirinkdavo turtingesni žmonės, verslininkai, kurie norėdavo dekoruoti komercinės paskirties interjerą ir taip suteikti jam kuo daugiau elegancijos. Šiuo metu granitas prieinamas beveik visiems, kurie nori, kad namų interjeras atrodytų skoningai. Juolab, dar kartą paminėsime, kad labai platus spalvinis pasirinkimas atveria galimybes kiekvienam rasti tokį variantą, koks jam tinka labiausiai. Skoningas stalviršis gali būti visos patalpos akcentas. Svarbiausia jį derinti prie kitų kambaryje esančių daiktų.

Granitas ir medis

Vertinant granitą siūlome nepamiršti, kad akmuo labai puikiai dera su mediniais gaminiais, tad nieko keisto, kad granitas labai mėgstamas klasikinio interjero namuose. Šios dvi gamtos medžiagos būdamos viena greta kitos padeda išryškinti savybes, estetines smulkmenas. Galiausiai, medis labai puikiai sušvelnina akmenį ir tuo pačiu išryškina pačio akmens raštus bei margumą. Derinant svarbiausia laikytis saiko.

Granitinės vonios

Granitinės vonios – dar vienas, ypač dažnas pasirinkimas. Dažniausiai pasirenkami baltos arba juodos spalvos elementai, kurie padeda sukurti skoningos, modernios bei ypač prabangios vonios įspūdį. Apdaila pradedama skoningu stalviršiu ir baigiama grindimis, kurios tarnaus visą gyvenimą. Suprantama, kad vonios kambaryje reikia laikyti kuo mažiau aksesuarų, kadangi nuo drėgmės jie gali deformuotis. Štai su akmeniu tai nenutiks. Juolab, granito raštai – puiki alternatyva paveikslams.

Turbūt visi sutiktų, kad granitas kuria prabangos bei elegancijos įspūdį. Daugelis žmonių džiaugiasi pasirinkę šį interjero sprendimą namuose. Svarbiausia – smulkmenų derinimas, kadangi detalės ir lemia visą visumą.

Jei susidomėjote granito gaminiais, kreipkitės į mus ir mes padėsime įgyvendinti Jūsų idėją.

By |2018-08-09T13:43:34+00:00liepos 26th, 2018|Uncategorized|